Historia Firmy

Firma IZOL powstała w 1990 roku. Działalność naszą rozpoczęliśmy od wykonywania izolacji przeciwwilgociowych metodą termoiniekcji we współpracy z Politechniką Warszawską. Następnie Firma poszerzyła swą ofertę o sprzedaż instalacji z tworzyw sztucznych. Była w tej dziedzinie pionierem na rynku włocławskim. Wprowadziliśmy na rynek polibutylen zgrzewany oraz rury z polipropylenu i utwardzalnego polichlorku winylu, które sprowadzaliśmy aż z USA. Obecnie produkty tego typu są powszechnie wykorzystywane, jednakże w tamtych czasach była to całkowita nowość, do której instalatorzy i Klienci z czasem się przekonali. Rozszerzały się nasze zainteresowania, a wytyczona przez założycielkę droga rozwoju Firmy prowadziła do nowoczesnych systemów grzewczych poprzez materiały instalacyjne, grzejniki, armaturę kotłowni aż po wkłady kominowe.

Ogrzewnictwo poparte ciągle uzupełnianą wiedzą i solidnie wykonywanym audytem energetycznym stało się na pewien czas wiodącą gałęzią naszej działalności. Oszczędność energii, a co za tym idzie – pieniędzy Klienta stało się dla nas sprawą priorytetową.

Mając na uwadze również inne aspekty ekologiczne rozszerzyliśmy swoją ofertę o biologiczne oczyszczalnie ścieków, szukaliśmy zastosowań dla odnawialnych źródeł energii, takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne czy kotły na biomasę.

Prezentacja Firmy

W ciągu trzydziestu lat istnienia Naszej firmy na rynku w dziedzinach takich jak handel, wykonawstwo, projektowanie oraz nadzory inwestorskie zdobyliśmy doświadczenie, które w pełni wykorzystujemy w obecnej formie działalności. Specjalizujemy się w projektowaniu oraz nadzorach inwestorskich.

Pracownia projektowa oparta na wiedzy wysokiej klasy specjalistów wykonuje projekty techniczne wszystkich branż, opinie i ekspertyzy techniczne.

Mając na uwadze dobro i wygodą Inwestora firma we współpracy z podwykonawcami zajmuje się kompleksowym prowadzeniem inwestycji „Pod klucz” jako inwestor zastępczy.

Wykorzystując wiedzę z zakresu ogrzewnictwa i ochrony środowiska stworzyliśmy dział: Oszczędności energii.

Mamy wykwalifikowanych doradców energetycznych, którzy wykonują audyty oraz posiadają uprawnienia do sporządzenia świadectw energetycznych.

Dzięki grupie inspektorów posiadających stosowne uprawnienia zapewniamy kompleksowy i rzetelny nadzór inwestorski nad realizowaną inwestycją.

Współpraca grupy projektowej i wykonawczej pozwala na pełniejsze zgłębienie każdego tematu. Możemy się pochwalić wskazując szereg realizacji powstałych w trakcie działania firmy, nie zwalania nas to jednak z dążenia do jeszcze lepszych efektów. Ciągle się uczymy, wyciągamy wnioski z dokonań własnych, uczymy się na błędach cudzych.

Otwarte podejście do potrzeb Inwestora i zrozumienia jego potrzeb jest jedną z głównych cech naszej pracy.